Walburga Blacková - Teta Bellatrix

11. března 2011 v 16:46 | Bellatrix |  Životopis Bellatrix,Rodiny Blacků
Walburga Blacková
Walburga Blacková (1925-1985 byla matriarchou rodu Blacků. Je dcerou Polluxe Blacka a Irmy Crabbeové. Vzala si svého bratrance Oriona Blacka, se kterým měla dva syny - Siriuse a Reguluse a je také tetou Bellatrix Lestrangeové, Narcissy Malfoyové a Andromedy Tonksové. Když Sirius utekl z domu, Walburga propálila jeho jméno na rodokmenu rodu Blacků na Grimmauldově náměstí. Takto odstranila i jména svého bratra Alpharda, který Siriuosovi odkázal peníze a Andromedy Tonksové, protože si vzala původem mudlu.
Sirius svou matku a zbytek rodiny nenáviděl kvůli jejich posedlosti čistou krví. Jeho matka podporovala Voldemorta, než se naplno ukázalo, co všechno je ochoten udělat, aby se dostal k moci. Podle Siriuse, ale byla vždycky více hrdá na Reguluse, který se už na škole stal smrtijedem, než na něj. Dívala se přes prsty na mudly a mudlům narozené.
V knize je známá pouze z portrétu, který je kouzlem trvalého přilnutí připevněn na Grimmauldově náměstí. Prostřednictvím něho ječí po celém domě a dává příkazy domácímu skřítkovi Kráturovi, ke kterému se chovala s jakousi laskavostí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama